ترفند های جستجو در گوگل عبارات بولی

شما در گوگل، ما در گوگل ،همه در گوگل

گوگل یه کار خوب  برای حدس زدن آنچه شما دنبال اون هستید انجام میده اگه شما میخواهید دقیقا به نتایج مورد نظرتان در گوگل برسید باید به اپراتور گوگل بگویدد دقیقا چی میخواید .

قرار دادن یک عبارت در نقل قول جستجو برای نشانه که متن دقیق، در حالی که با اضافه کردن یک علامت منفی مانع از کلمه، و با استفاده از OR می دهد گوگل یک انتخاب، مانند مکان جام جهانی ۲۰۱۴ یا ۲۰۲۲٫ عملگرهای بولی مانند و یا و یا باید در مورد بالا باشد .

با وب ساز همراه باشید

 

جستجوي يک عبارت :

گوگل به صورت پيش فرض، کلمات کليدي شما را در هر کجاي صفحه، چه کنار هم باشند و چه به صورت پراکنده، جستجو مي کند. براي تغيير نتايج صفحات با کلمات مرتب شده موردنظر ما، آنها را در بين دو کوتيشن قرار مي دهيم.

براي جستجوي کيوردهاي زير :

to be or not to be

گوگل کلمات کلیدی را در هر جاي صفحه که آمده باشند، پيدا خواهد کرد. اگر شما مي خواهيد تنها نتايجي را ببينيد که کلمات کلیدی با هم و به عنوان يک عبارت در صفحه آمده اند، آنها را در بين دو کوتيشن قرار دهيد :

“to be or not to be”

گوگل در اين حالت تنها نتايجي را نشان مي دهد که کلمات کلیدی با هم ظاهر شده اند. البته گوگل کلماتي مثل «or» و «to» را در اين حالت جستجو نميکند. جستجوي عبارت به اين روش همچنين زماني مفيد است که شما مي خواهيد عبارتي را بيابيد، اما مطمئن نيستيد که جمله بندي عبارت مورد نظر شما درست باشد که اين مطلب که مکمل اين قسمت است در بخش Full-Word Wildcards شرح داده شده است.

اساس بول :

يک موتور همه کلمات کلیدی يا هر يک از آنها را جستجو مي کند که بر اساس پيش فرض بولي صورت مي گيرد. موتورهاي جستجو مي توانند از AND براي جستجوي همه کلمات کلیدی يا OR براي جستجوي هر کلمه استفاده کنند. در نتيجه حتي اگر موتو جستجو به صورت پيش فرض همه کلمات کلیدی را جستجو کند شما مي توانيد معمولا به آن يک دستور خاصي بدهيد تا آن را براي يافتن هر کلمه کلیدی راهنمايي کنيد. پيش فرض بولي گوگل AND است ، يعني اگر شما کلماتي را بدون اصلاح کننده ها جستجو نماييد همه کلمات شما را با هم جستجو مي نمايد. به عنوان مثال اگر شما براي کلمات زير جستجو کنيد :

“snowblower Honda “Green Bay

موتور، جستجو را براي همه کلمات کلیدی باهم انجام مي دهد. اگر شما مايليد که مشخص کنيد که هر کدام از کلمه ها يا عبارات قابل قبول است يک OR بين هر کدام قرار دهيد :

“snowblower OR snowmobile OR “Green Bay

اگر شما اصطلاحي را به همراه يک يا دو اصطلاح ديگر ميخواهيد، آنها را در پرانتز قرار دهيد مثل :

(“snowblower (snowmobile OR| “Green Bay

ميتوانيد جستجو براي کلمه snowmobile يا عبارت “Green Bay” به همراه کلمه Snowblower را با پايپ که معادل OR است به صورت زير جستجو کنيد که علامت | پايپ ناميده ميشود :

(“snowblower (snowmobile | “Green Bay

خنثي سازي :

اگر شما مايليد که آيتمي در جستجوي شما ظاهر نشود قبل از آن – قرار دهيد :

“snowblower snowmobile -“Green Bay

موتور در اين حالت صفحاتي را که شامل snowblower snowmobile هستند و “Green Bay” را در بر ندارند خواهد يافت. نکته اي که بايد به آن توجه کرد، علامت – بايد درست قبل از کلمه اي که شما آن را در نتايج نمي خواهيد، بايد قرار بگيرد اگر از فاصله نيز استفاده شود ديگر اين دستور جواب نميدهد.

درباره نویسنده

Related posts

کار با سیستم عامل لینوکس

دنیای لینوکس آماده‌ی خوش‌آمد گویی به شما با تعداد بیشماری نرم افزارهای متن باز است. سیستم‌عاملی که می‌توانید آن را بر روی هر کامپیوتری امتحان کنید. صدها توزیع فعال لینوکس و ده‌ها محیط میزکار متفاوت که شما می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا...

Read More

چگونگی رتبه بندی سایت توسط گوگل

سایتهایی که گوگل بر روی صحفه اول نتایج جستجوهایش فهرست میکند، سایتهایی هستند که مفیدتر و به عبارت سرچ شده مرتبط تر بودند. گوگل اول با الگوریتم های پیچیده (شامل فرایند ریاضی) بر اساس عوامل مختلف به سایتها نمره میدهد و انهایی که نمره بالاتر از ۲۰۰ بگیرند...

Read More

CMS های رایگان و اختصاصی

تفاوتهای CMS های رایگان  و CMS های اختصاصی در ابتدا بگوییم که معروفترین CMSها یا سیستم های مدیریت محتوای رایگان برای طراحی وب سایت عبارتند از جوملا، وردپرس، دروپال که این CMS ها Open Source هم هستند. این سیستم های مدیریت محتوا یک سری مزایا دارند (که البته...

Read More

پاسخ دادن

یک × چهار =