ترفند های جستجو در گوگل عبارات بولی

default_image_01

ترفند های جستجو در گوگل عبارات بولی

شما در گوگل، ما در گوگل ،همه در گوگل

گوگل یه کار خوب  برای حدس زدن آنچه شما دنبال اون هستید انجام میده اگه شما میخواهید دقیقا به نتایج مورد نظرتان در گوگل برسید باید به اپراتور گوگل بگویدد دقیقا چی میخواید .

قرار دادن یک عبارت در نقل قول جستجو برای نشانه که متن دقیق، در حالی که با اضافه کردن یک علامت منفی مانع از کلمه، و با استفاده از OR می دهد گوگل یک انتخاب، مانند مکان جام جهانی ۲۰۱۴ یا ۲۰۲۲٫ عملگرهای بولی مانند و یا و یا باید در مورد بالا باشد .

با وب ساز همراه باشید

 

جستجوی یک عبارت :

گوگل به صورت پیش فرض، کلمات کلیدی شما را در هر کجای صفحه، چه کنار هم باشند و چه به صورت پراکنده، جستجو می کند. برای تغییر نتایج صفحات با کلمات مرتب شده موردنظر ما، آنها را در بین دو کوتیشن قرار می دهیم.

برای جستجوی کیوردهای زیر :

to be or not to be

گوگل کلمات کلیدی را در هر جای صفحه که آمده باشند، پیدا خواهد کرد. اگر شما می خواهید تنها نتایجی را ببینید که کلمات کلیدی با هم و به عنوان یک عبارت در صفحه آمده اند، آنها را در بین دو کوتیشن قرار دهید :

“to be or not to be”

گوگل در این حالت تنها نتایجی را نشان می دهد که کلمات کلیدی با هم ظاهر شده اند. البته گوگل کلماتی مثل «or» و «to» را در این حالت جستجو نمیکند. جستجوی عبارت به این روش همچنین زمانی مفید است که شما می خواهید عبارتی را بیابید، اما مطمئن نیستید که جمله بندی عبارت مورد نظر شما درست باشد که این مطلب که مکمل این قسمت است در بخش Full-Word Wildcards شرح داده شده است.

اساس بول :

یک موتور همه کلمات کلیدی یا هر یک از آنها را جستجو می کند که بر اساس پیش فرض بولی صورت می گیرد. موتورهای جستجو می توانند از AND برای جستجوی همه کلمات کلیدی یا OR برای جستجوی هر کلمه استفاده کنند. در نتیجه حتی اگر موتو جستجو به صورت پیش فرض همه کلمات کلیدی را جستجو کند شما می توانید معمولا به آن یک دستور خاصی بدهید تا آن را برای یافتن هر کلمه کلیدی راهنمایی کنید. پیش فرض بولی گوگل AND است ، یعنی اگر شما کلماتی را بدون اصلاح کننده ها جستجو نمایید همه کلمات شما را با هم جستجو می نماید. به عنوان مثال اگر شما برای کلمات زیر جستجو کنید :

“snowblower Honda “Green Bay

موتور، جستجو را برای همه کلمات کلیدی باهم انجام می دهد. اگر شما مایلید که مشخص کنید که هر کدام از کلمه ها یا عبارات قابل قبول است یک OR بین هر کدام قرار دهید :

“snowblower OR snowmobile OR “Green Bay

اگر شما اصطلاحی را به همراه یک یا دو اصطلاح دیگر میخواهید، آنها را در پرانتز قرار دهید مثل :

(“snowblower (snowmobile OR| “Green Bay

میتوانید جستجو برای کلمه snowmobile یا عبارت “Green Bay” به همراه کلمه Snowblower را با پایپ که معادل OR است به صورت زیر جستجو کنید که علامت | پایپ نامیده میشود :

(“snowblower (snowmobile | “Green Bay

خنثی سازی :

اگر شما مایلید که آیتمی در جستجوی شما ظاهر نشود قبل از آن – قرار دهید :

“snowblower snowmobile -“Green Bay

موتور در این حالت صفحاتی را که شامل snowblower snowmobile هستند و “Green Bay” را در بر ندارند خواهد یافت. نکته ای که باید به آن توجه کرد، علامت – باید درست قبل از کلمه ای که شما آن را در نتایج نمی خواهید، باید قرار بگیرد اگر از فاصله نیز استفاده شود دیگر این دستور جواب نمیدهد.

/ دسته‌بندی نشده

اشتراک گذاری این مقاله

درباره نویسنده این مقاله

نظرات

نظری ارسال نشده!

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =