تنظيمات مربوط به ويندوز براي ايجاد شبكه

ویندوز8

تنظيمات مربوط به ويندوز براي ايجاد شبكه

حال وقت آن است كه در سيستم عامل خود تنظيماتي را انجام دهيد تا كامپيوتر شما بتواند جستجو براي كامپيوترهاي ديگر و گفتگو با آنها را آغاز كند.
نحوه پيكربندي تنظيمات مربوط به ويندوز در كامپيوتر شما، توسط اين مسأله تعيين مي‌شود كه آيا در شبكه شما Internet sharing وجود دارد يا خير. در ادامه بر حسب اين مسأله دستورالعمل‌هاي لازم آورده مي‌شود:
Non-Internet Sharing Windows Settings
در مورد هر كامپيوتر مراحل زير را طي كنيد:
۱٫ بر روي آيكن Network Neighborhood بر روي desktop راست كليك كنيد.
۲٫ Properties را انتخاب كنيد.
۳٫ بر روي Access Control tab كليك كرده و Share level access را انتخاب كنيد.
۴٫ Identification tab را انتخاب كنيد.
در اينجا مي‌توانيد نامي را براي كامپيوتر خود انتخاب كنيد.
۵٫ Configuration tab را انتخاب كنيد. از Primary Network Logon، Client for Microsoft Networks را انتخاب كنيد.
۶٫ سپس يك آدرس IP را به كامپيوتر اختصاص دهيد، مثلاً ۱۹۲٫۱۶۸٫O.X. X در هر كامپيوتر منحصر به فرد است و عددي بين ۱ تا ۲۵۴ مي‌باشد. در اين قسمت عدد Subnet mask را، ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰ بنويسيد.
Internet Sharing Windows Setting
در مورد هر كامپيوتر مراحل زير را اجرا كنيد:
– در Control Panel، بر روي آيكن Add/Remove Program دو بار كليك كنيد. بر روي Windows setup tab كليك كنيد.
– پس از گذشت چند لحظه از ليست اجزاء، Internet tools را انتخاب كنيد.
– سپس Internet Connection Sharing را انتخاب كنيد.
– در اينجا CD مربوط به ويندوز مورد نياز است. آنگاه Internet Connection Sharing Wizard اجرا مي‌گردد كه پس از پايان آن، كامپيوتر را Restart نماييد.
– مي‌توانيد از فلاپي ديسكي كه در طي مراحل Wizard ايجاد مي‌كنيد، در مورد كامپيوترهاي ديگر شبكه استفاده كنيد (در منوي Run در هر يك از آنها و پس از گذاشتن فلاپي در كامپيوتر اينگونه تايپ كنيد: a:\icsclset.exe و سپس Enter را فشار دهيد)
لازم به ذكر است در صورتيكه بخواهيد شبكه خود را از طريق يك Proxy Server به اينترنت متصل كنيد مي‌بايست آن را خريداري كرده و تنظيمات مربوطه را انجام دهيد. فراهم كننده خدمات اينترنت (ISP) شما بايد در مورد استفاده از dynamic IP و يا static IP شما را آگاه سازد. در صورت استفاده از static IP، ISP بايد در اختصاص IP به شما كمك كند.

درباره نویسنده

Related posts

ارسال فکس با کامپیوتر و لپ تاپ

شاید برایتان جالب باشد که آیا امکان دارد که از طریق کامپیوتر شخصی خود مثل لپ تاپ و pc  ارسال و دریافت فکس را انجام داد و چگونه؟ باید بدانیم که فکس از طریق خطوط تلفن پابت انجام میوشد و در واقع با شماره گیری شماره فکس مقصد و...

Read More

ERP چیست؟

ERP چیست؟ ERP یا Enterprise Resource Planning  را مي توان به عنوان نرم افزار يکپارچه اي تعريف نمود که داراي اجزا و يا ماژولهايي براي برنامه ريزي، توليد، فروش، بازاريابي، توزيع، حسابداري، مديريت منابع انساني، مديريت پروژه، مديريت موجودي، مديريت خدمات و نگهداري و تعميرات، مديريت حمل...

Read More
پراکسی سرور

پروکسی سرور (Proxy server)چیست و نحوه کار آن؟

proxy server چیست؟ سروری می باشد که به عنوان مرکز یا واسط بین سرورها و یا کلاینت مبدا و مقصد قرار می گیرد و هنگامی که یک کلاینت درخواستی را می فرستد پروکسی سرور این درخوست را دریافت و آن را تفسیر کرده و سپس اقدام به ارسال آن...

Read More

پاسخ دادن

16 − 13 =