سئو on_page

بهینه سازی داخلی سایت

همانطور که در مقاله هرم بهینه سازیسایت گفتیم، 40 درصد از بهینه سازی سایت مربوط به بهینه سازی داخلی است. به همین خاطر در این مقاله به امر بهینه سازی داخلی سایت و عوامل موثر بر آن می پردازیم. در واقع بهینه سازی on-page به کلیه مواردی بر می گردد که شما می توانید روی وب سایت تان انجام دهید تا رنک بهتری بگیرید، از جمله عنوان صفحه، لینکهای داخلی، متا تگها، توضیحات و … ما در اینجا به معرفی عوامل اثر گذار در بهینه سازی داخلی سایت می پردازیم:

تیتر یا عنوان سایت

برای گوگل تگ عنوان یا تیتر بسیار مهم است، تگ تیتر باید شامل مهم ترین کلمات کلیدی تان باشد و البته بایستی حتما مرتبط با صفحه و محتوای آن هم باشد. عنوان صفحه اصلی و عنوان تک تک صفحات به بهتر پیدا شدن شما در جستجوها کمک می کند. نا گفته نماند که مدیران گوگل گفته اند که از برند خود در عنوان اصلی سایت بطور حتم و درعنوان های دیگر در صورت نیاز استفاده کنید. برای مثال اگر شما یک فروشگاه هستید و محصول می فروشید بهتر است برند را در ابتدای آن استفاده کنید٬ اما در صورتیکه یک شرکت خدماتی هستید و برند شما معروف نیست برند را در انتهای عنوان بیاورید، برای واضح کردن تفاوت باید یاداور شویم که مردم وقتی تلویزیون جستجو می کنند با احتمال زیاد برندش را هم در جستجویشان ذکر می کنند. در حالیکه در مورد موارد خدماتی، افراد بیشتر آن خدمت را جستجو می کنند، مثلا طراحی سایت را جستجو می کنند نه برند خاصی را… توجه داشته باشید یک تگ عنوان مناسب بایستی بین 50 تا 60 کاراکتر باشد.

توضیحات

تگ توضیحات بسیار مهم است، در این قسمت می توانید از 255 کاراکتر استفاده کنید، یک توضیح می بایست در عین مختصر و کوتاه بودن، جذاب هم باشد. ناگفته نماند که بهترین طول تگ توضیحات بین 120 تا 160 کاراکتر است، البته تا 255 کاراکتر هم مشکلی ندارد.

ساختار آدرس یا url

ساختار آدرس برای موتورهای جستجو بسیار مهم است، مسلما هر چه url کوتاهتر باشد، در نتایج موتورهای جستجو بهتر عمل می کند، اما این کافی نیست و این تنها فاکتور مهم نیست، مسلما url هایی که شامل کلمات کلیدی هدف باشند بهتر عمل می کنند، البته مکان قرار گرفتن کلمات کلیدی در ساختار url هم اهمیت زیادی دارد، در ابتدا یا در انتهای آدرس باشند. به طور کلی به ساختار لینک ها و آدرس هایتان اهمیت بدهید و به گونه ای این ساختار را ایجاد کنید که کلمات کلیدی مهم در ابتدایی ترین قسمت آدرس باشند تگهای body (H1,…,H6) زمانیکه شما یک مقاله می نویسید، کل متن شما به بخشهای کوچکتر و پاراگرافها تقسیم می شود تا در واقع متن و فهمیدن آن برای خوانندگان راحت تر شود. این بخش ها می توانند دارای heading یا عنوان های جذاب باشند که با تگ های H1,H2 , … اولویت بندی می شوند. در واقع هر عنوان اصلی صفحه H1 ، و زیر عنوان های بعدی H2 و به همین ترتیب اولویت بندی می شوند. به زبانی دیگر به عنوان های مهم وب سایت تان تگ های مهم تر را نسبت دهید و مطمئن شوید که عنوان ها و یا تگهای H تان غنی از کلمات کلیدی هستند.

چگالی کلمات کلیدی

سعی کند در محتوایتان از کلمات مرتبط با عنوان و کلمات کلیدی اصلی استفاده کنید، این کار به موتورهای جستجو نشان می دهد که محتوای شما در چه رابطه ای می باشد، البته از استفاده بیش از اندازه کلمات کلیدی خودداری کنید، زیرا این عامل به راحتی توسط موتورهای جستجو شناسایی می شود و نمره منفی نیز خواهید گرفت. بنابراین در هر پاراگراف به میزان مناسب از کلمات کلیدی استفاده کنید. البته داشتن محتوای مناسب از همه این موارد اهمیت بیشتری دارد.

استفاده از تصاویر در سئو

استفاده از تصاویر مرتبط با محتوا نیز برای موتورهای جستجو بسیار مهم است، بگونه ای که این کار باعث افزایش اعتماد بیشتر موتورهای جستجو به آن مفهوم می شود و باعث می شود موتورهای جستجو بفهمند که واقعا آن مطلب در چه رابطه ای است. اگر برای تصاویرتان عنوان هم قرار دهید از قوانین مرتبط با عنوان ها پیروی کنید.

نقشه سایت

نقشه سایت اهمیت بسیار زیادی در سئو دارد، چون از طریق آن رباتهای گوگل راحت تر به کلیه صفحات وب سایت و خصوصا صفحات جدید هدایت می شوند، بنابراین نه تنها نقشه سایت تان باید بروز باشد و بروز شود بلکه باید آن را در گوگل وبمستر نیز معرفی کنید. Adidas Nmd Verde Uomo

تگ کلمه کلیدی

در گذشته این تگ اهمیت بسیار زیادی داشت، اما به علت تخلف ها و تقلب های زیاد وبمسترها تقریبا دیگر این تگ در ارزش دهی به وب سایت جایی ندارد. Nike Air Max Thea damskie شاهد این ماجرا وب سایت های تبلیغاتی بود که در گذشته زمانیکه در هر زمینه ای جستجو می کردید، چنین وب سایت هایی پیدا می شدند که صرفا آن عبارت در آنها وجود داشت و هیچگونه مطلب و محتوایی در آن زمینه نداشتند که باعث نارضایتی کاربر و نرخ خروج بالای آن سایت می شد، اما امروزه ملاحظه می کنید که شاهد چنین وب سایتهایی نیستید و این به علت اعتبار منفی است که به چنین وب سایت هایی داده شده است. ناگفته نماند اگرچه امروزه تگ کلمات کلیدی برای شما امتیاز ایجاد نمی کند، اما استفاده بد از این تگ می تواند برای شما امتیاز منفی به بار آورد. البته موتور جستجوی bing هنوز هم به این تگ اهمیت می دهد.

سرعت سایت

امروزه ما در عصر تکنولوژی و سرعت بسر می بریم، بنابراین در صورتیکه کاربر به سایتی وارد شود که سرعت کمی داشته باشد، سریعا آن سایت را می بندد. از طرفی گوگل یا دیگر موتور جستجوها به رابطه کاربر با وب سایت و رضایت کاربران اهمیت زیادی می دهند، از این رو در صورتیکه کاربر در کمتر از 10 تا 15 ثانیه صفحه شما را ترک کند، گوگل این موضوع را به حساب مشکل از جانب شما می داند. اتفاقا سرعت کم یک وب سایت یکی از عوامل ترک یک وب سایت می باشد، از این رو حتما به گوگل وبمستر سایت خود مراجعه کرده و امتیاز سرعت وب سایت تان را مشاهده و در صورت نیاز پیشنهادات داده شده را انجام دهید.در ادامه به خصوصیات بهینه سازی داخل سایت یا سئو on-page می پردازیم : زمانیکه می خواهید بهینه سازی داخل سایت ایجاد کنید دقت داشته باشید که در زمینه کلمات کلیدی برگزیده مطلب و محتوا تهیه کنید. Scarpe Air Jordan 5 از عنوان مرتبط با کلمات کلیدی استفاده کنید (چه در عنوان سایت و چه در عنوان محتواها) چیدمان محتوا بایستی صحیح باشد، توضیحات مفید و انگیزشی در اولین پاراگراف ها باشد/ف گزافه گویی نکنید و به اصل مطلب بپردازید، از استفاده زیاد از کلمات کلیدی و بصورت اشباع بپرهیزید، و اما در هر پاراگراف حداقل یکبار از کلمه کلیدی استفاده کنید. nike air max 90 blu donna به معماری سایت دقت کنید و از ایجاد لایه های زیاد که موجب به عمق بردن محتوا می شود، جلوگیری کنید. AJ 12 OVO از عکسهای با کیفیت خوب و مربوط در میان مطالب استفاده کنید تا فهم مطلب را بیشتر کنید. air max pas cher pour homme در ضمن برای هر عکس از عنوان و تگ alt استفاده کنید. Adidas Schoenen از در دسترس بودن صفحاتتان اطمینان حاصل کنید، مراقب باشید که صفحاتی که بطور موقتی مشکل دارند و در حال اصلاحند، کد 404 برنگرداند و به جای آن کد 503 باز گردانند. Canotte Golden State Warriors اگر به هر دلیلی در سایت تان محتوای یکسانی با آدرس های مختلفی وجود دارد، حتما از rel cononcial استفاده کنید و صفحه مرجه را مشخص کرده و اطلاع دهید که این صفحات کپی نیستند. Pierre Garcon Redskins Jerseys از anchor text یا متنی که به آن لینک داده می شود و شامل کلمات کلیدی است، استفاده کنید، اما اینکار را بصورت اشباع انجام ندهید، و برخی مواقع از تکنیک co-sitation نیز استفاده کنید. حتما در صفحه اصلی از تگ h1 و h2 با محتوای کلمات کلیدی استفاده کنید. حتما لینکهای داخلی ایجاد کنید و در هر محتوایی به صفحات مرتبط و مورد نیاز برای مطالعه لینک بدهید. برای استفاده از اعتبار و قدرت صفحه اصلی از صفحات داخلی به صفحه اصلی لینک بدهید. اعتبار یک صفحه به طور کلی با توجه به محتوای با کیفیت و تعداد لینک ها مشخص می شود.

درباره نویسنده

Related posts

سئو چیست؟

SEO سئو چیست؟؟ کلمه سئو SEO برگرفته از Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و شامل تکنیک‌های است که باعث می شود به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند معرفی...

Read More

هرم SEO سایت( بهینه سازی سایت)

هرم seo سایت حتما شما هم علاقمندید و می خواهید در مورد مهمترین و پر اهمیت ترین عوامل تاثیر گذار در بحث سئو اطلاعات کسب کنید، اما در ابتدا هشدارهایی در مورد مهم ترین عوامل تاثیر گذار در آینده نزدیک در مورد سئو وب سایت ها می دهیم و...

Read More

XSLT چیست و ضرروت استفاده ان در طراحی وب سایت

در حقیقت XSLT، یک زبان برنامه نویسی به شیوه آبشاری است که با بهره گیری از آن امکان ساخت اسناد XML به وجود می‌آید. XSLT مخفف eXtensible Stylesheet Language Transformations است که امروزه یکی از پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای طراحی سایت به شمار می‌رود. زبان XSLT در طراحی...

Read More

پاسخ دادن

5 × چهار =