مشکل فراموش کردن رمز لپ تاپ و چگونگی بازیابی آن در ویندوز 8 و 7

چگونه پسورد ویندوز 8 را در صورت فراموشی تغییر دهیم؟

ویندوز 8 یکی از بهترین نسخه‌های ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت است. Asics authentique بحث امنیت در ویندوز 8 پیشرفت زیادی داشته است. ولی با وجود تمام این پیشرفت‌ها در زمینه امنیت هنوز هم راه‌هایی برای دور زدن قوانین امنیتی وجود دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید این است که کلمه عبور ویندوز خود را (رمز عبور لپ تاپ) را فراموش کند. وقتی چنین مشکلی به وجود بیاید سه راه بیشتر نداریم که به شرح زیر هستند:

1- تعویض سیستم عامل: این روش بسیار وقت گیر است و همچنین باعث از دست رفتن فایل‌هایی خواهد شد که در درایو سیستم عامل قرار دارند.

2- استفاده از نرم افزارها: برخی برنامه‌ها نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا بتوانید پسورد فراموش شده را تغییر دهید.

اما روش سومی هم وجود دارد که ما توضیح آن را برای شما درنظر گرفته ایم. در این روش نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارید و تنها با استفاده از قابلیت‌های خود سیستم عامل ویندوز مشکل را حل می‌کنید. در ادمه مطلب فراموش کردن رمز لپ تاپ و بازیابی آن در ویندوز 8 و 7 با وب ساز همراه باشید.

نکته بسیار مهم: قبل از اینکه هر کاری انجام دهید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید. در صورتی که هرگونه فایل رمزنگاری شده در حساب کاربری خود داشته باشید، استفاده از روش‌های ذکر شده و یا سایر روش‌های تغییر کلمه عبور به معنای از دست دادن آن فایل ها به صورت دائم خواهد بود. مگر اینکه یک کپی از گواهی رمزنگاری ( Encryption Certificate ) فایل‌های مذکور داشته باشید.

برای شروع ابتدا باید یک دیسک نجات بسازیم. مسلما شما که کلمه عبورتان یادتان رفته است و به کامپیوتر خود دسترسی ندارید، باید از کامپیوتر یکی از دوستان یا آشنایان خود استفاده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که برای ساخت دیسک نجات باید از ویندوز 8 استفاده کنید و ساخت دیسک نجات با استفاده از ویندوز 7 نمی تواند به ما کمکی کند.

برای ساخت دیسک نجات باید از یک CD یا DVD استفاده کنید. گرچه می‌توانید از یک فلش درایو نیز برای این کار کمک بگیرید ( البته باید توجه ذاشته باشید که کامپیوتر شما قابلیت بوت بوسیله USB را داشته باشد).

حالا یک دیسک یا فلش درایو خالی را روی سیستم قرار دهید. سپس به Control Panel رفته و در ساید بار سمت چپ روی لینک Create a system repair disc کلیک کنید. مراحل ساده‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن‌ها را طی کنید و پس آن دیسک نجات شما آمده خواهد شد.

بازیابی رمز لپ تاپ در صورت فراموش کردن رمز لپ تاپ

حالا کامپیوتر را ریست کرده و سیستم را با استفاده از دیسک نجات بوت کنید. گزینه see advanced repair options را بزنید.

بازیابی رمز لپ تاپ در صورت فراموش کردن رمز لپ تاپ

منویی برای نمایش داده خواهد شد که باید گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید.

بازیابی رمز لپ تاپ در صورت فراموش کردن رمز لپ تاپ

در مرحله بعد روی آیتم Advanced Options کلیک کنید. در اینجا ما گزینه windows startup را زده ایم اما اگر گزینه automatic repair را انتخاب کنید یک پنجره برایتان باز می‌شود که با انتخاب گزینه Explor وارد محیطی شبه ویندوز می‌شوید. می‌توانید فایل هایتان را روی دسکتاپ ببینید و از مسیر C:\windows\system32\cmd.exe به مجیط کامند پرامپت (صفحه مشکی رنگ شبه داس) راه پیا کنید و عمل بازیابی رمز را انجام دهید. sac à dos fjallraven kanken اما اینجا ما گزینه windows startup را انتخاب کرده ایم و مراحل را از این مسیر پیش می‌رویم.

بازیابی رمز لپ تاپ در صورت فراموش کردن رمز لپ تاپ

حالا یک پنجره خط فرمان باز می شود.

نکته: برای باز کردن CMD به ۶ روش می‌توان عمل کرد : ۱. Start > All Programs > Accessories > Command prompt ۲. Start > Run > (type) cmd ۳. nike air max 95 pas cher winkey + R > (type) cmd ۴. Create ShorCut ۵. Start By Batch File ۶. C:\windows\system32\cmd.exe

حالا دستورات زیر را یک به یک تایپ کرده و اجرا کنید:

diskpart

exit

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

اکنون لیست پارتیشین‌های شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید به راحتی درایو ویندوز را تشخیص دهید. این درایو به صورت پیشفرض C است. اما ممکن است در کامپیوتر شما متفاوت باشد. مثلا ممکن است ویندوز 7 روی درایو C و ویندوز 8 را روی درایو D نصب کرده باشید.

در مرحله بعدی باید دستورات زیر را یک به یک وارد کرده و اجرا کنید. در این دستورات ما فرض را بر این گرفته ایم که درایو ویندوز C است . پس اگر ویندوز شما در درایو دیگری نصب شده است ، باید آن را جایگزین C در تمام دستورات کنید.

C:

cd windows

cd system32

copy cmd.exe cmd.exe.original

copy Utilman.exe Utilman.exe.original

del Utilman.exe

ren cmd.exe Utilman.exe

shutdown –r –t 00

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

این دستورات باعث فراهم سازی ابزارهای مورد نیاز ما برای تغییر دادن کلمه عبور خواهند شد. پس از اجرا آخرین دستور، سیستم ریست خواهد شد. حالا دوباره صفحه بوت را مشاهده خواهید که باید روی آیکون Ease of Access که در گوشه پایین و سمت جپ قرار دارد کلیک کنید. Teddy Bridgewater College Jerseys با توجه به دستوراتی که ما در مرحله قبل اجرا کردیم، به جای نمایش منوی Ease of Access باید یک پنجره خط فرمان باز شود.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

حالا دستور net user را اجرا کنید تا لیست اکانت های موجود در سیستم نمایش داده شود . نام اکانت شما مسلما با نام اکانت مشخص شده در تصویر زیر متفاوت است. در دستورات بعدی باید از نام دقیق اکانت خود استفاده کنید. پس در هنگام تایپ نام کاربری مراقب باشید.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

دستور زیر را مطابق تصویر بالا وارد کنید (البته عبارت WAQAx را با نام اکانت خود جایگزین کنید):

* net user WAQAx

حالا از شما درخواست کلمه عبور جدید خواهد شد. Nike Air Max Goedkoop پس کلمه عبور خود را تایپ کنید و توجه داشته باشید که به هنگام تایپ کله عبور هیچ کاراکتری را مشاهده نخواهید کرد و این کار بیشتر به منظور امنیت بیشتر است. یک بار دیگر نیز کلمه عبور را به منظور تایید وارد کنید. asics femme در تایپ حروف نیز دقت زیادی به خرج دهید و از کوچکی و بزرگی حروف در حین تایپ اطمینان حاصل کنید.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

اکنون دستور exit را به منظور خارج شدن از خط فرمان اجرا کنید . حالا می توانید با تایپ کلمه عبور جدید وارد اکانت خود شوید. اما زیاد عجله نکنید. شما باید تغییراتی را که در فایل های cmd.exe و Utilman.exe بوجود آورده اید را به حالت قابلی بازگردانید. پس دوباره سیستم را با استفاده از دیسک نجات بوت کرده و مراحل قبلی را تکرار کنید تا پنجره خط فرمان باز شود. Air Jordan 11 Uomo حالا دستورات زیر را یک به یک تایپ کرده و اجرا کنید (توجه داشته باشید که عبارت C در دستورات زیر را با آدرس درایو ویندوز خود جایگزین کنید).

C:

cd windows

cd system32

del Utilman.exe

ren Utilman.exe.original Utilman.exe

ren cmd.exe.original cmd.exe

shutdown -r -t 00

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

این دستورات باعث می شوند تا فایل هایی که قبلا جابجا شده اند به مکانی قبلی خود بازگردند . در پایان نیز کامپیوتر شما ریست خواهد شد.

تبریک! پسورد ویندوز 8 شما با موفقیت تغییر داده شد!

چگونه پسورد ویندوز 7 را در صورت فراموشی تغییر دهیم؟

ابتدا DVD ویندوز ۷ را در داخل درایو کامپیوتر قرار داده و با restart نمودن سیستم، آن را از روی DVD بوت کنید. پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز، دکمه Next را زده و در این قسمت شما کلیدهای shift+f10 را فشار دهید.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

2- پس از اجرا شدن برنامه cmd، شما باید دو تا از فایل‌های سیستمی ویندوز را با هم جابجا کنید. برای انجام این کار دستور زیر را تایپ کنید:

copy c:\windows\system32\sethc.exe c

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

حالا فایل اجرایی cmd را کپی کنید. برای این کار از دستور زیر استفاده نمایید:

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

سپس کامپیوتر خود را Restart کنید و اجازه دهید تا به صورت عادی، ویندوز بارگذاری شود. هنگامی که صفحه خوش آمد گویی و در خواست کلمه عبور را مشاهده کردید، دکمه Shift صفحه کلید را ۵ مرتبه بفشارید تا پنجره command prompt در حالت مدیر سیستم، نمایش داده شود.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

هم اکنون، زمان تغییر کلمه عبور ویندوز است. New Balance 678 mujer بنابراین، دستور زیر را تایپ کنید:

net user

بعد از تایپ این دستور شما یوزرهای موجود در ویندوز را مشاهده می‌کنید.

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

در ادامه مطابق شکل شما رمز جدید را برای یوزر انتخاب شده قرار میدهید اگر در زمانی که از شما رمز جدید میخواهد کادر را خالی بگذارید پسورد پاک میشود . نکته دیگر اینکه در زمانی که شما رمز جدید را در کادر رمز و در کادر تکرار رمز وارد میکنید شاید چیزی برای تایپ شدن نشان ندهد اما تایپ میشود و رمز جدید اعمال میشود سپس اینتر را فشار دهید.

* net user nameuser

برای بازیابی رمز فراموش شده لپ تاپ چه کنیم؟

در آخر هم باید فایل اصلی sethc.exe را که از آن نسخه پشتیبان گرفته اید، جایگزین فایل فعلی نمایید.

درباره نویسنده

Related posts

افزونه استخدام

در همه سایت‌های که خواهان استخدام افراد باشند ، بهترین راه حل استفاده از یک فرم استخدام مناسب است ،  برگه استخدام با ما برای ارتباط بازدید کننده یا کاربران با مدیریت سایت وجود دارد. این برگه باعث بهبود رابط کاربری سایت، ارتباط بازدید کنندگان با بخش مدیریت و همچنین افزایش اعتماد...

Read More

CMS های رایگان و اختصاصی

تفاوتهای CMS های رایگان و CMS های اختصاصی در ابتدا بگوییم که معروفترین CMSها یا سیستم های مدیریت محتوای رایگان برای طراحی وب سایت عبارتند از جوملا، وردپرس، دروپال که این CMS ها Open Source هم هستند. High Fill Power Alaska Parajumpers Doudoune nike air max 2017 soldes...

Read More

راجع به CMS بیشتر بدانیم

Cms چیست؟ برای راه اندازی وب سایت بر روی فضای میزبان وب ، شرکت های طراحی سایت امکاناتی را برای کاربران قرار داده اند که به آن cms می گویند. Women Kevin Durant به این صورت که اگر شما به مبانی برنامه نویسی وب آشنایی ندارید ، می توانید...

Read More

پاسخ دادن

بیست − دو =