وب سرور چیست؟

تعریف وب سرور

به زبان ساده میتوان گفت وب سرور برنامه ای است که بر روی سرور به منظور اجرا نمودن و یا لود صفحات درخواستی کاربران نصب شده.

وب سرور یک برنامه است که با استفاده از HTTP (پروتکل انتقال ابرمتن) برای اجرا نمودن  فایل های که به صورت صفحات وب  در آمده است و در پاسخ به درخواست  توسط مشتریان HTTP  از کامپیوتر خود  فرستاده می فرستند.

این روند به عنوان مثال از است در مدل  کلاینت / سرور . تمام رایانه هایی که وب سایت های را میزبانی میکنند  باید برنامه های وب سرور داشته باشد.

وظیفه وب سرور

اصلی ترین وظیفه وب سرور ارائه صفحات وب به کاربران است ، به این صورت که صفحات وب را را به هر نوع محتوائی شامل عکس فیلم …. نمایش دهد.

 انواع وب سرور

پیشرو سرورهای وب شامل آپاچی (وب سرور به طور گسترده نصب شده) برای سیستم عامل لینوکس و سرور مایکروسافت اینترنت اطلاعات ( IIS ) برای سیستم عامل ویندوز  و NGNIX  از دیگر سرورهای وب شامل سرور NetWare ناول، گوگل وب سایت و سرور (GWS) و خانواده آی بی ام از سرور دومینو.

مثلا اگر شما بخواهید  از زبان برنامه نویسی php  استفاده کنید شما نیاز به استفاده از یکی از وب سرور های لینوکسی همچون آپاچی یا NGNIX  را دارید.

 

 

 

درباره نویسنده

Related posts

ارسال فکس با کامپیوتر و لپ تاپ

شاید برایتان جالب باشد که آیا امکان دارد که از طریق کامپیوتر شخصی خود مثل لپ تاپ و pc  ارسال و دریافت فکس را انجام داد و چگونه؟ باید بدانیم که فکس از طریق خطوط تلفن پابت انجام میوشد و در واقع با شماره گیری شماره فکس مقصد و...

Read More

سایت بدون صفحه یا تک صفحه ای

 در طراحی سایت تک صفحه‌ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می‌شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در صفحه می‌توان تمامی اطلاعات مورد نظر آن سایت را به دست آورد. اما در اکثر سایت‌ها اطلاعات در صفحات مختلفی قرار دارند که...

Read More

XSLT چیست و ضرروت استفاده ان در طراحی وب سایت

در حقیقت XSLT، یک زبان برنامه نویسی به شیوه آبشاری است که با بهره گیری از آن امکان ساخت اسناد XML به وجود می‌آید. XSLT مخفف eXtensible Stylesheet Language Transformations است که امروزه یکی از پیشرفته‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای طراحی سایت به شمار می‌رود. زبان XSLT در طراحی سایت، در...

Read More

پاسخ دادن

6 + هجده =