افزایش سرعت مودم وای فا

18b41ok1ucnfojpg

اینترنت پرسرعت دیگر چیزی عجیبی نیست و هر روز هم به تعداد کاربرانی که از آن استفاده می کنند افزوده می شود. راحت ترین راهی که اینترنت پر سرعت به گجت هایمان مانند لپ تاپ، گوشی، تبلت و …. می رسد از طریق وای-فای است. از آنجایی که بسیاری از ایرانی ها اینترنت را از طریق مودم و روتر هایشان به صورت وای-فای در خانه پخش می کنند، گروه روباه تصمیم گرفت که سه نکته را که می توان با استفاده از آن برد و کیفیت ارتباط را افزایش داد، مطرح کند.

نکته ۱: موقعیت مودم و روتر شما

سیکنال وای-فای برد خیلی زیادی ندارد و دیوار های خانه و اجسام بزرگ می توانند باعث کاهش آن بشوند. هر مودم وای-فای سیکنال را در تمام جهات دور خود پخش می کند به همین خاطر یک مودم وایرلس باید در مرکز خانه شما واقع باشد تا بتوانید از حداکثر برد آن استفاده کنید.

مودم را در سطحی بالاتر از سطح زمین قرار دهید (برای مثال در قفسه کتاب) و دقت کنید که دور تا دور آن را اجسام بزرگ احاطه نکرده باشد.

دستگاه های الکترونیکی می تواند در سیکنال وای-فای تداخل ایجاد کنند. سعی کنید مودم شما نزدیک تلفن بی سیم، ماکروفر، بلندگو و حتی وسایلی مانند ماشین لباس شویی قرار نگیرد.

نکته ۲: ارتقا مودم و نرم افزار آن

یکی از بهترین روش هایی که می توان از بهترین سرعت و برد وای-فای بهره برد، اسفاده از تکنولوژی روز است. نکته اصلی هم که باید بدانید آن است که وای-فای A، B، و G قدیمی و کند هستند و تکنولوژی N بهترین سرعت را به شما خواهد داد. دقت کنید که برای استفاده از حداکثر برد و سرعت وای-فای N لازم است که هم مودم یا روتر شما، و هم دستگاه های دیگر شما از N پشتیبانی کنند.

اگر قصد خرید مودم جدید را ندارید می توانید نرم افزار داخل مودم خود را ارتقا دهید. این نکته ای است که کمتر به آن توجه می شود ولی می توانید تاثیر بسیار زیادی در کیفیت وای-فای داشته باشد. شیوه ارتقا نرم افزار انواع مودم ها متفاوت است و باید به راهنمای مودمتان مراجعه کنید.

  نکته ۳: کانال را عوض کنید

اشتباه نکنید، منظورمان کانل تلویزیون نیست. روترها و مودم های وای فای بر روی کانال های خاصی کار می کنند. معمولا خود مودم یک کانال را به صورت پیش فرض انتخاب می کند و بر روی همان کانل کار می کند.

اگر در شهری مثل تهران زندگی می کنید که همه در آپارتمان ها و واحد های نزریک به هم هستند، انتخاب کانال مناسب برای وای فای اهمیت بسیاری پیدا می کند. در هر آپارتمان ممکن است چندین مودم وای فای وجود داشته باشد و اگر همه بر روی یک کانال کار کنند باعث افت کیفیت و تداخل در ارتباط می شود. در این مواقع بهترین کار انتخاب خلوت ترین کانال است که مودم خودتان را بر روی آن تنظیم کنید.

10-Wifi-Analyzer-1

راه های زیادی برای پیدا کردن بهترین کانال وجود دارد که پیش نهاد ما استفاده از اپ Wifi Analyzer برای سیستم عامل اندروید است. این اپ وای فای اطراف را بررسی می کند و بهترین کانال را برای شما پیش نهاد می دهد.

برای ویندوز می توانید از inSSIDer استفاده کنید است.

برای انتخاب بهترین کانال لازم است وارد محیط کاربری مودم خود شوید. این کار برای مودم های مختلف متفاوت است و لازم است به دفترچه مودم مراجعه کنید.

پیشنهاد پیشرفته: تغییر نرم افزار (فرم ور) مودم به گزینه ای قوی تر

DD-WRT

شرکت های سازنده مودم به صورت پیش فرض با هر مودم نرم افزار خودشان را بر روی آن نصب و به بازار روانه می کنند. این نرم افزار ها بسیار ساده و فقط برای اعمال تنطیمات ابتدایی کاربرد دارند. برای افرادی که قصد ماجراجویی دارند DD-WRT نرم افزار متن بازی برای روتر ها است که به شما این امکان را می دهد که بسیاری از تنظیماتی که قبلا قابل دسترسی نبود را (از جمله قدرت انتقال و فرستادن) را تغییر دهید. توجه داشته باشید که تمام روتر ها توانایی نصب DD-WRT را ندارند و لازم است اول در وب سایت نرم افزار چک کنید که مودم شما توانایی نصب آن را دارا می باشد یا خیر.

این گزینه نیاز به مقداری تخصص دارد به همین علت پیشنهاد ما این است که افرادی که در زمینه با تکنولوژی وایرلس آشنایی دارند از آن استفاده کنند.

About Author

Related posts

d8cccbc2fe3a12223ddfcf00f0e147bc_XL

کار با سیستم عامل لینوکس

دنیای لینوکس آماده‌ی خوش‌آمد گویی به شما با تعداد بیشماری نرم افزارهای متن باز است. سیستم‌عاملی که می‌توانید آن را بر روی هر کامپیوتری امتحان کنید. صدها توزیع فعال لینوکس و ده‌ها محیط میزکار متفاوت که شما می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا...

Read More
What-is-Google-PageRank-and-how-to-improve-it

چگونگی رتبه بندی سایت توسط گوگل

سایتهایی که گوگل بر روی صحفه اول نتایج جستجوهایش فهرست میکند، سایتهایی هستند که مفیدتر و به عبارت سرچ شده مرتبط تر بودند. گوگل اول با الگوریتم های پیچیده (شامل فرایند ریاضی) بر اساس عوامل مختلف به سایتها نمره میدهد و انهایی که نمره بالاتر از ۲۰۰ بگیرند...

Read More
cms-b

CMS های رایگان و اختصاصی

تفاوتهای CMS های رایگان  و CMS های اختصاصی در ابتدا بگوییم که معروفترین CMSها یا سیستم های مدیریت محتوای رایگان برای طراحی وب سایت عبارتند از جوملا، وردپرس، دروپال که این CMS ها Open Source هم هستند. این سیستم های مدیریت محتوا یک سری مزایا دارند (که البته...

Read More

Give a Reply

دو × سه =